Klucz do "Hellenike glotta" Korusów

Pomoc w rozwiązywaniu innych zadań (poza tłumaczeniem i gramatyką).
Heliodoros
Peregrinus
Posty: 2
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 22:53

Klucz do "Hellenike glotta" Korusów

Post autor: Heliodoros »

Kłaniam się wszystkim.

Wziąłem się właśnie za grekę, uczę się z podręcznika "Hellenike glotta" Agnieszki i Kazimierza Korusów, bo uznałem go za najlepszy z trzech, które mam w domu. Jego wadą jest jednak brak kluczy do ćwiczeń, co dość poważnie utrudnia samodzielną naukę. Szukałem czegoś takiego w internecie, ale bez skutku. Na innych wątkach na tym forum czytałem zaś, że ktoś już widział jakieś klucze do najbardziej znanych podręczników, stąd pomyślałem sobie, że może i ja coś znajdę.

Moje pytanie brzmi: czy ktoś z Państwa nie ma przypadkiem kluczy do ćwiczeń z tego podręcznika?

Będę wielce zobowiązany.
Fluvius Magnus
Tribunus popularis
Posty: 470
Rejestracja: ndz 13 mar 2011, 13:05
Lokalizacja: Vratislavia

Re: Klucz do "Hellenike glotta" Korusów

Post autor: Fluvius Magnus »

Klucza niestety nie posiadam, ale mam podręcznik Korusów. Jak na polskie warunki może cokolwiek sobą prezentuje, ale w porównaniu z angielskimi książkami nie nadaje się absolutnie do niczego (bezsensowny układ materiału, nadmiar słownictwa, śmieszna ilość czytanek). Radziłbym wyświadczyć sobie przysługę i rzucić ten podręcznik w kąt. Jeżeli znasz angielski zajrzyj tu http://www.textkit.com/greek_grammar.php i przeszukaj internet.
Heliodoros
Peregrinus
Posty: 2
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 22:53

Re: Klucz do "Hellenike glotta" Korusów

Post autor: Heliodoros »

Istotnie, ten podręcznik ma trochę wad, ale i tak jest znacząco lepszy od nieudanej "Mormolyke". Bardzo dziękuję za link, ściągnąłem stamtąd trochę podręczników, rozejrzę się w nich.
ODPOWIEDZ