studia śródziemnomorskie

Oferty korepetycji i pomocy w nauce.
Awatar użytkownika
Petroniusz
Civis Romanus
Posty: 80
Rejestracja: czw 21 lut 2008, 21:28
Lokalizacja: Lugdunum

studia śródziemnomorskie

Post autor: Petroniusz »

Nic na forum... nawet mało w internecie o tym..... ale czy wiecie, że na US powstał kierunek o bardzo ładnej nazwie:) Studia Śródziemnomorskie:) Nie pamiętam czy to sama łacina czy greka też. Na stronie US wiadomość ta jest tylko w dziale rekrutacja. Kiedyś znalazłem dokładny opis tego kierunku ale teraz gdzieś mi zniknął.
Awatar użytkownika
Celtis
Aedilis curulis
Posty: 779
Rejestracja: pn 28 sie 2006, 17:49
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Celtis »

a to są studia Śródziemnomorza w wersji Rzym - starożytna Grecja czy Włochy - Grecja - Hiszpania też?
[i](...)kiedy zaczęliśmy samodzielnie układać zdania po łacinie i stwierdziliśmy, że wykute prawidła gramatyczne jak pokorni niewolnicy spieszą obsługiwać nasze myśli, serca przepełniły się nam ogromną radością.[/i]
Awatar użytkownika
Petroniusz
Civis Romanus
Posty: 80
Rejestracja: czw 21 lut 2008, 21:28
Lokalizacja: Lugdunum

Post autor: Petroniusz »

Trudno mi powiedzieć.... zapewne na stronie US jest jakaś informacja o nich (przynajmniej jeszcze pare tygodni temu była) ale nie mogę jej znaleść. W 100% to łacina ale czy greka i inne języki też to nie wiem.
Awatar użytkownika
Celtis
Aedilis curulis
Posty: 779
Rejestracja: pn 28 sie 2006, 17:49
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Celtis »

google wie wszystko ;-) http://www.us.szc.pl/hum_ifp/?xml=load_page&st=14882

wygląda to na ładne studia uzupełniające z dużą ilością ładnie nazywających się zajęć, bo mało konkretne.
[i](...)kiedy zaczęliśmy samodzielnie układać zdania po łacinie i stwierdziliśmy, że wykute prawidła gramatyczne jak pokorni niewolnicy spieszą obsługiwać nasze myśli, serca przepełniły się nam ogromną radością.[/i]
Awatar użytkownika
Martinus Petrus Garrulus
Proconsul
Posty: 2556
Rejestracja: ndz 19 lut 2006, 23:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Martinus Petrus Garrulus »

co to US? to się tak skraca? ja całe życie myślałem, że USz... no ale cóż... chyba się myliłem... ciekawe, kto tam prowadzi zajęcia... swoja drogą, powstanie tam kiedyś katedra filologii klasycznej, albo łaciny średniowiecznej i kościelnej... ale to na razie zmagania jednego człowieka, żeby to utworzyć... zobaczymy co z tego wyjdzie...

ale na waszym miejscu bym tego nie studiował... to kiepski uniwerek i nikt w Szczecinie nawet nie wie, gdzie się on mieści...
Nulli parcit hiems, nullus quoque frigore gaudet,
donec Ver veniat nos foveant pueri!
Awatar użytkownika
Petroniusz
Civis Romanus
Posty: 80
Rejestracja: czw 21 lut 2008, 21:28
Lokalizacja: Lugdunum

Post autor: Petroniusz »

to kiepski uniwerek i nikt w Szczecinie nawet nie wie, gdzie się on mieści...
Uwierz mi... ale jestem ze Szczecina i wiem gdzie się znajduje.
ale na waszym miejscu bym tego nie studiował... to kiepski uniwerek
Czym dokładnie się kierujesz?
R. K. Miller
Senator
Posty: 309
Rejestracja: śr 18 kwie 2007, 15:34
Lokalizacja: Vereinigte Staaten von Groß-Österreich

Post autor: R. K. Miller »

Są chyba dwie szkoły.

Szkoła pierwsza twierdzi, że liczą się najwyższe rankingowo uniwersytety polskie: Warszawski, Jagielloński, Wrocławski, Poznański, Toruński etc (to się zmienia, stan na 2007 r. według "Wprost").

Druga szkoła mówi, że nie ważne gdzie, byleby to był uniwersytet.

Jest jeszcze szkoła trzecia, której ja jestem zwolennikiem ;), a która uzależnia prestiż uczelni od możliwości studiowania w niej tej dziedziny wiedzy, która najdoskonalej mówi o rzeczach boskich i ludzkich :).
Bons fut li siecles al tens ancienor,
Quer feit i ert e justise et amor,
Si ert credance, dont or n’i at nul prot ;
Toz est mudez, perdude at sa color :
Ja mais n’iert tels com fut als ancessors.
Awatar użytkownika
innuendo
Protector domesticus
Posty: 1691
Rejestracja: ndz 05 lut 2006, 23:05
Lokalizacja: Varsovia

Post autor: innuendo »

Dodaj szkołę czwartą: Nieważne gdzie, byleby była dobra atmosfera, dobra kadra i kształciła człowieka w tej dziedzinie, którą się interesuje.
Ja osobiście nie trawię tych "walk", że mój uniwersytet jest lepszy niż Wasz etc. Na jakiej podstawie ktoś ocenia, że jego uniwersytet jest lepszy niż mój? Jeśli nawet nogi tam nie postawił, nie mówiąc już o tym, że nie spędził tam nawet dnia.
Wg mnie nie ma co patrzeć na rankingi. Bo czy ranking mówi, że na tym uniwersytecie jest piekielny wyścig szczurów, sufit spada studentom na głowy i odchodzą inne cuda? Nie.
I am raised up and I will not reject the flute,
O ruler of my mind. Look, he stirs me up,
Euoi, the ivy now whirls me round in Bacchic contest. -Sophocles
R. K. Miller
Senator
Posty: 309
Rejestracja: śr 18 kwie 2007, 15:34
Lokalizacja: Vereinigte Staaten von Groß-Österreich

Post autor: R. K. Miller »

Wiesz, ale z moich doświadczeń wynika, że poziom uczelni przekłada się na poziom studentów. Poza tym, oczywiście, wojny rankingowe to idiotyzm.
Bons fut li siecles al tens ancienor,
Quer feit i ert e justise et amor,
Si ert credance, dont or n’i at nul prot ;
Toz est mudez, perdude at sa color :
Ja mais n’iert tels com fut als ancessors.
ODPOWIEDZ