Kurs esperanto

Oferty korepetycji i pomocy w nauce.
Deum sequere
Peregrinus
Posty: 10
Rejestracja: sob 14 maja 2011, 10:33

Kurs esperanto

Post autor: Deum sequere »

Gdzie w woj. kujawsko-pomorskim można nauczyć się Esperanto(mogą być też dobre podręczniki bądź kursy online) ?
Fluvius Magnus
Tribunus popularis
Posty: 470
Rejestracja: ndz 13 mar 2011, 13:05
Lokalizacja: Vratislavia

Re: Kurs esperanto

Post autor: Fluvius Magnus »

Na twoje pytanie ci niestety nie odpowiem, ale pewnie ciężko będzie coś znaleźć :? No i oczywiście muszę spytać, czemu nie łacina albo chociaż greka? Przydatniejsze i nawet do greki jest więcej podręczników, a w miastach kursów.
Deum sequere
Peregrinus
Posty: 10
Rejestracja: sob 14 maja 2011, 10:33

Re: Kurs esperanto

Post autor: Deum sequere »

Uczę się łaciny w szkole,ale słyszałam,że Esperanto łączy w sobie wiele języków romańskich m.in. łacinę . Poza tym podobno można się go nauczyć w kilka tygodni,chociaż nie wydaje się to prawdopodobne...
Fluvius Magnus
Tribunus popularis
Posty: 470
Rejestracja: ndz 13 mar 2011, 13:05
Lokalizacja: Vratislavia

Re: Kurs esperanto

Post autor: Fluvius Magnus »

Faktem jest, że prawdziwym problemem w czasie nauki języka jest słownictwo, nawet najbardziej skomplikowana gramatyka jest w porównaniu z nim kroplą w morzu, a poznanie kilku tysięcy słów zabiera trochę czasu. Nauczenie się jakiegokolwiek języka w kilka tygodni (zakładając, że nie jest się geniuszem, który w dodatku siedzi nad książką 16h dziennie) jest zwyczajnie niemożliwe. No ewentualnie przy całej masie pracy można opanować bardzo solidne podstawy. A nauka łaciny w szkole to w 99% przypadków żadna nauka :? Lepiej nauczyć się łaciny, a potem języków romańskich. Esperanto to raczej zabawa dla prawdziwych fanów.
Deum sequere
Peregrinus
Posty: 10
Rejestracja: sob 14 maja 2011, 10:33

Re: Kurs esperanto

Post autor: Deum sequere »

Wiem,że nawet studia na filologii klasycznej nie dają 100% wiedzy o łacinie. Ja na przykład zetknęłam się z ,,Emblematum libellus'' Alciatusa,którego nawet moja kuzynka,która jest po tym kierunku nie umiała przetłumaczyć.
zam
Peregrinus
Posty: 2
Rejestracja: pt 22 lip 2011, 20:30

Re: Kurs esperanto

Post autor: zam »

Saluton!

Od 2 lat posługuję się językiem esperanto i potrafię mówić nim płynnie. Dzięki niemu poznałem wspaniałych ludzi z całego świata, od których bardzo wiele się nauczyłem. Esperanto ułatwia mi również naukę języków. Polecam ci gorąco jego naukę :)

Esperanta można nauczyć się samemu (ja właśnie tą drogą stałem się esperantystą), korzystając z dostępnych w internecie kursów lub podręczników. Jeżeli nie lubisz się uczyć sama, mogę podpytać się w PZE (Polski Związek Esperantystów) o kursy w województwie kujawsko-pomorskim. Albo jeszcze lepiej – sam mogę cię nauczyć esperanta drogą mailową. Osobiście na naukę esperanta poświęciłem 2 tygodnie, po tym czasie znałem całą gramatykę i wystarczającą ilość słownictwa, by móc swobodnie korespondować z esperantystami z zagranicy. Gdy pisałem maile w esperanto, nowe słownictwo samo wchodziło mi do głowy i w ten sposób doszedłem do wysokiego poziomu w tym języku.

Jeżeli nadal jesteś zainteresowana esperantem, napisz do mnie koniecznie (mój mail: m.kempisty(małpa)gmail.com), bo esperanto to naprawdę świetna przygoda!

Pozdrawiam!
Amike,
Mateusz
ODPOWIEDZ