Zmotywowany do nauki.

Oferty korepetycji i pomocy w nauce.
Daemon
Peregrinus
Posty: 4
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:15

Zmotywowany do nauki.

Post autor: Daemon »

Witam, jestem zmotywowany do nauki łacińskiego - potrzebuje informacji na temat książek, z których mógłbym nauczyć się solidnych podstaw.
Ostatnio zmieniony pt 26 sie 2011, 11:55 przez Daemon, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluvius Magnus
Tribunus popularis
Posty: 470
Rejestracja: ndz 13 mar 2011, 13:05
Lokalizacja: Vratislavia

Re: Zmotywowany do nauki.

Post autor: Fluvius Magnus »

Czy masz jakieś podstawy, czy ktokolwiek (poza tym forum) pomoże ci w nauce, czy znasz angielski, ile jesteś w stanie wydać?
Daemon
Peregrinus
Posty: 4
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:15

Re: Zmotywowany do nauki.

Post autor: Daemon »

Jeżeli chodzi o edukacje i wiedzę to dla mnie zagadnienie nie ma ceny.

Podstaw w łacin nie mam poza generalnym zainteresowaniem jej nauki - innymi słowy mówiąc wiem za co się biorę nie brnąć na ślepo.

Jeżeli ktokolwiek z forum byłby skłonny jestem jak najbardziej otwarty.

Znam angielski.

Ah i chciałbym być świadom czy łacina średniowieczna różni się od tej nowożytnej bądź materiał, który wykazuje zmiany z ewentualnymi komentarzami co zmieniono.
Fluvius Magnus
Tribunus popularis
Posty: 470
Rejestracja: ndz 13 mar 2011, 13:05
Lokalizacja: Vratislavia

Re: Zmotywowany do nauki.

Post autor: Fluvius Magnus »

Lingua Latina Per Se Illustrata (koniecznie, zwłaszcza, jeśli pieniądze faktycznie nie grają roli), http://www.textkit.com/latin_grammar.php (książki stąd, sam uczyłem się z D'ooge'a, za darmo, więc możesz sam wypróbować). Odradzam polskie podręczniki, znam sporą część z nich i większość nie nadaje się absolutnie do niczego, a już zupełnie do nauki łaciny.

Więcej nie chce mi się pisać, tym momencie zdałem sobie sprawę, że takich wątków była już cała masa, użyj "Szukaj".

Znasz angielski, więc http://en.wikipedia.org/wiki/Medieval_Latin

Na szybkości dodam jeszcze, że przed nauką łaciny radziłbym popracować nad polszczyzną.
Daemon
Peregrinus
Posty: 4
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:15

Re: Zmotywowany do nauki.

Post autor: Daemon »

Te błędy są wynikiem czegoś innego niż brakami w języku polskim, możliwe rozkojarzeniem.


Dzięki za informacje posprawdzam to wszystko, a potem gdy będę miał gdzieś blokadę rozpiszę.

Dodam, że również zależy mi na wymowie zatem są jakieś audio-booki cokolwiek bądź techniki na wypracowanie odpowiedniej wymowy ? Metodą prób i błędów również wyjdzie
parviscius
Quaestor
Posty: 254
Rejestracja: pt 21 gru 2007, 00:29

QVAESO

Post autor: parviscius »

Daemon pisze:... również zależy mi na wymowie zatem są jakieś audio-booki cokolwiek bądź techniki na wypracowanie odpowiedniej wymowy ?
PHONETICA LATINÆ - How to pronounce Latin
DATE MIHI VENIAM PEREGRINVS SVM LINGVAE LATINAE PARVISCIVS LINGVAE POLONICAE INSCIVS
Fluvius Magnus
Tribunus popularis
Posty: 470
Rejestracja: ndz 13 mar 2011, 13:05
Lokalizacja: Vratislavia

Re: QVAESO

Post autor: Fluvius Magnus »

Jak nie jesteś akademikiem to stronka w 100% wystarczy. Tylko nie wierz nikomu, kto ci będzie próbował wciskać, że polska tradycyjna wymowa jest podobna do klasycznej łacińskiej (taką ciemnotę wciskają nawet na uniwerkach), z prawdą to nie ma nic wspólnego :?
Daemon
Peregrinus
Posty: 4
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:15

Re: Zmotywowany do nauki.

Post autor: Daemon »

Dziękuje za te informacje.


Biorę się do pracy.
ODPOWIEDZ